Yunanca Dil Kursu

Yunanca Dil Kursu
Başlangıç Tarihi 01 Aralık 2018
Süre 2 Ay
Gün ve Saat Cumartesi 10:30 - 14:30
Program Dili Yunanca - Türkçe
YUNANCA DİL KURSU
 
Aralık 2018 (A.1.1)
 

Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Çağdaş Yunanca seviyeleri Ekim 2018 tarihi itibariyle yeniden başlıyor.

Yunanca metinleri okuma, yazma ve pratik konuşma becerisi kazandırmayı amaçlayan kursumuzda günlük hayatta kullanılan Yunancayı şarkılar dinleyerek, masallar ve küçük hikâyeler okuyarak farklı ve çağdaş bir yöntemle öğreneceksiniz. Programımız sadece gramer ağırlıklı olmayıp, dilin bütün özelliklerinin bir bütün halinde ve aktivitelerle öğrenilebileceği prensibi üzerine kurulmuştur.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırılmasına göre, Yunanca 6 seviyeden oluşmaktadır: Α1 & Α2 (temel kullanıcı), Β1 & Β2 (bağımsız kullanıcı), C1 & C2 (usta kullanıcı). Her seviye ise 180 saatten oluşmaktadır. Buna göre, A1 seviyesi iki dönemde tamamlanmaktadır. 90 saatten oluşan ilk dönemde öğrenciler, yunan dili ve kültürü ile tanışma fırsatı bulacaklar. Dersin amacı, öğrencilerin hem kavramaya (okuma, dinleme) hem de üretime (yazma, konuşma) yönelik becerilerini (Receptive and Productive Skills) geliştirmektir. Şöyle ki, dönemin sonunda öğrenciler, günlük hayatta kullanılan basit cümleler anlamak ve kullanmak durumunda olacaklardır.

  • Buna göre, A1 seviyesi iki dönemde tamamlanmaktadır. 90 saatten oluşan ilk dönemde öğrenciler, yunan dili ve kültürü ile tanışma fırsatı bulacaklar. 
  • Dersin amacı, öğrencilerin hem kavramaya (okuma, dinleme) hem de üretime (yazma, konuşma) yönelik becerilerini (Receptive and Productive Skills) geliştirmektir.
  • Dönemin sonunda öğrenciler, günlük hayatta kullanılan basit cümleler anlamak ve kullanmak durumunda olacaklardır.
  • Yunanca diline ilgi ve alakası olan kişiler,
  • Yunanistan'ın kültürüne ilgi duyan kişiler,

Katılımcılardan herhangi bir mezuniyet belgesi istenmemektedir.

Yunanca sertifika programı Kadir Has Üniversitesi Cibali kampüsünde düzenlenmektedir.

A1.1 Seviyesi :

Ekim 2018 (A.1.1) toplam 40 saat olarak gerçekleşecektir.

Program Ücreti : 1250 TL + %8 KDV


A.2 Seviyesi :

Cumartesi günü 10:30 - 14:30 arası toplam 40 saat olarak gerçekleşecektir.

Program Ücreti : 1250 TL + %8 KDV

Eğitmenler