Yunanca Dil Kursu

Yunanca Dil Kursu
Başlangıç Tarihi 15 Eylül 2019
Süre 2 Ay
Gün ve Saat
Program Dili Yunanca - Türkçe

YENİ DÖNEM TARİHLERİ AÇIKLANACAKTIR. 

YUNANCA DİL KURSU
 
Eylül 2019 (A.1.1)
 

Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Çağdaş Yunanca seviyeleri Eylül 2019 tarihi itibariyle yeniden başlıyor.

Yunanca metinleri okuma, yazma ve pratik konuşma becerisi kazandırmayı amaçlayan kursumuzda günlük hayatta kullanılan Yunancayı şarkılar dinleyerek, masallar ve küçük hikâyeler okuyarak farklı ve çağdaş bir yöntemle öğreneceksiniz. Programımız sadece gramer ağırlıklı olmayıp, dilin bütün özelliklerinin bir bütün halinde ve aktivitelerle öğrenilebileceği prensibi üzerine kurulmuştur.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırılmasına göre, Yunanca 6 seviyeden oluşmaktadır: Α1 & Α2 (temel kullanıcı), Β1 & Β2 (bağımsız kullanıcı), C1 & C2 (usta kullanıcı). Her seviye ise 180 saatten oluşmaktadır. Buna göre, A1 seviyesi iki dönemde tamamlanmaktadır. 90 saatten oluşan ilk dönemde öğrenciler, yunan dili ve kültürü ile tanışma fırsatı bulacaklar. Dersin amacı, öğrencilerin hem kavramaya (okuma, dinleme) hem de üretime (yazma, konuşma) yönelik becerilerini (Receptive and Productive Skills) geliştirmektir. Şöyle ki, dönemin sonunda öğrenciler, günlük hayatta kullanılan basit cümleler anlamak ve kullanmak durumunda olacaklardır.

  • Buna göre, A1 seviyesi iki dönemde tamamlanmaktadır. 90 saatten oluşan ilk dönemde öğrenciler, yunan dili ve kültürü ile tanışma fırsatı bulacaklar. 
  • Dersin amacı, öğrencilerin hem kavramaya (okuma, dinleme) hem de üretime (yazma, konuşma) yönelik becerilerini (Receptive and Productive Skills) geliştirmektir.
  • Dönemin sonunda öğrenciler, günlük hayatta kullanılan basit cümleler anlamak ve kullanmak durumunda olacaklardır.
  • Yunanca diline ilgi ve alakası olan kişiler,
  • Yunanistan'ın kültürüne ilgi duyan kişiler,

Katılımcılardan herhangi bir mezuniyet belgesi istenmemektedir.

Yunanca sertifika programı Kadir Has Üniversitesi Cibali kampüsünde düzenlenmektedir.

A1.1 Seviyesi :

Eylül 2019 (A.1.1) toplam 40 saat olarak gerçekleşecektir.

Program Ücreti : 1250 TL + %8 KDV


A.2 Seviyesi :

Cumartesi günü 10:30 - 14:30 arası toplam 40 saat olarak gerçekleşecektir.

Program Ücreti : 1250 TL + %8 KDV

Eğitmenler